وکیل کیفری خوب و متخصص در قزوین

وکیل کیفری برای پرونده کلاهبرداری، جرم توهین، خیانت در امانت، وکیل کارکشته برای جرائم مربوط به مواد مخدر، جرم تهدید، وکیل متخصص برای دفاع ورود به عنف و مجازات ورود به عنف، وکیل پایه یک دادگستری جرم سرقت در قزوین.

لیست بهترین وکیل کیفری در قزوین

وکیل کیفری خوب و متخصص

وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری به وکیلی میگویند که عمده فعالیت های خود را با این حوزه اختصاص داده. در مسائل و موضوعات کیفری تخصص دارد. می تواند نسبت به امور کیفری که موضوع دعوا قرار می گیرد دفاعیات تخصصی و حرفه ای مورد نیاز را انجام بدهد. به کلیه موضوعات کیفری من جمله قواعد و مقررات جزایی تجربه و آگاهی کافی دارد.
وکیل کیفری در حوزه جرایمی که در متن ذیل نامبرده و تعریف می‌شوند متخصص محسوب و عمده فعالیتهای وی در این حوزه هستند.

وکیل کیفری برای پرونده کلاهبرداری

کلاهبرداری یکی از پر اهمیت ترین جرایم مالی است. پرونده های کلاهبرداری همه ساله بخش بسیار زیادی از پرونده های کیفری را به خود اختصاص می دهد. این نوع پرونده ها از حساسیت و پیچیدگی های زیادی برخوردار است.

انتخاب وکیل کیفری بسیار پر اهمیت است. از آن جهت اهمیت دارد که در واقع پای آبرو و حیثیت هر دو طرف در میان می باشد. وکیل کلاهبرداری خوب، باید دقت و توجه داشته باشد که آیا واقعا جرمی اتفاق افتاده است یا خیر. پس از بررسی کامل اتهام، ابتدا خود به قضاوت در مورد آن موضوع بپردازد. بهترین وکیل در قزوین می داند که مسائل و امور دعاوی کیفری با جان افراد سروکار دارد. کوچکترین خطا و اشتباه از سوی وکیل در دفاع پرونده های کیفری باعث ضربه شدید و از بین رفتن دارایی اشخاص که در واقع همان جان اشخاص می شود.

جرایمی در قوانین مختلف هستند که برای آنها مجازات کلاهبرداری در نظر گرفته شده است که انها شامل جرایم ذیل می شود:

 1. معرفی ملک به غیر به عنوان مال خود
 2. تبانی به عنوان وارد ثالث، اقدام به طرح دعوا
 3. انتقال مال یک شخص در صورت اطلاع
 4. تحصیل انحصار وراثت بر خلاف واقع
 5. تقسیم منافع موهوم شرکت
 6. خیانت در امانت
 7. جعل عنوان نمایندگی بیمه
 8. فروش کالای تهیه شده با ارز دولتی به بهایی گران تر
 9. تقویم متقلبانه سهم الشرکه

کلاهبرداری به معنای بردن مال متعلق به غیر با استفاده از وسایل متقلبانه است. عمدتا جرایم دیگری مثل جعل و استفاده از سند مجعول در کلاهبرداری برای فریب و اعتماد مال باخته برای بردن مال وی اتفاق می افتد.

نکته ی مهم در این جرم مانور متقلبانه است که توسط مجرم انجام می شود. به گونه ای که آن اقدامات متقلبانه درست به نظر می آید. در صورتیکه شخص مال باخته از تقلبی بودن آن اقدامات اطلاعی ندارد.

مجازات جرم کلاهبرداری

در حال حاضر مطابق ماده ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا اختلاس و کلاهبرداری، علاوه بر رد اصل مال به صاحبش به حبس، از دو تا ده سال و انفصال ابد از خدمات‌ دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می‌شود. البته شایان ذکر است که در صورتی مبلغ کلاهبرداری کمتر از صد میلیون تومان باشد، جرم قابل گذشت و بر طبق قانون کاهش مجازات حبس تعزیری مدت حبس آن نصف می‌شود.

جرایمی در قوانین مختلف هستند که برای آنها مجازات کلاهبرداری در نظر گرفته شده است که آنها شامل جرایم ذیل میشود:

 1. معرفی ملک به غیر به عنوان مال خود
 2. اشخاصی که با تبانی به عنوان وارد ثالث، اقدام به طرح دعوا
 3. انتقال مال یک شخص در صورت اطلاع
 4. تحصیل انحصار وراثت بر خلاف واقع
 5. تقسیم منافع موهوم شرکت
 6. خیانت در امانت
 7. جعل عنوان نمایندگی بیمه
 8. فروش کالای تهیه شده با ارز دولتی به بهایی گران تر
 9. تقویم متقلبانه سهم الشرکه

وکیل کیفری برای جرم توهین

نسبت دادن یک امر وهن آور به شخصی، به نحوی که عرفا به خفیف شدن و کسر شان وی منتهی گردد را توهین می گویند. حکم مجازات جرم توهین بسته به این عامل که توهین ساده ( توهین به افراد عادی) یا مشدد (توهین به مقامات) باشد.

ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات جرم توهین ساده را شرح داده است بدین شرح که:

توهین به افراد از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک، به مجازات جزای نقدی درجه شش (بیست میلیون ریال تا هشتاد میلیون ریال) خواهد بود.
 
ماده ۶۰۹ نیز به شرح توهین به مقامات پرداخته است:

هر کس با توجه به سمت، یکی از

 • روسای سه قوه
 • معاونان رئیس جمهوری
 • وزرا
 • یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی
 • نمایندگان مجلس خبرگان
 • اعضای شورای نگهبان
 • قضات
 • اعضای دیوان محاسبات
 • کارکنان وزارتخانه‌ها
 • مؤسسات و شرکتهای دولتی
 • ‌شهرداری ها

در حال انجام وظیفه یا به سبب آن توهین نماید به سه تا شش ماه حبس و یا تا (۷۴) ضربه شلاق و یا 2.000.000 تا 25.000.000 ریال جزای ‌نقدی محکوم می‌شود. داشتن وکیل کیفری در خصوص جرم توهین می تواند به شما در پرونده های اینچنینی، چه به عنوان شاکی و چه به عنوان متشاکی کمک شایانی کند.

وکیل برای خیانت در امانت 

عبارتی است که احتمالا میبایست تاکنون چندین بار به گوشتان خورده باشد. هر شخصی که مالی نزد وی به امانت گذاشته می شود، باید در نگهداری از آن تمام تلاش خود را به کار گیرد. در این صورت او خیانت در امانت نکرده است. خیانت در امانت علاوه بر اینکه از نظر حقوقی و قانونی جرم محسوب می‌شود، از نظر اجتماعی نیز جلوه خوبی نداشته و اشخاص نسبت به فرد مرتکب، بی‌اعتماد خواهند شد. برای اینکه بتوانید به راحتی و آسودگی خیال پرونده های خیانت در امانت را با موفقیت پشت سر بگذارید، نیاز به یک وکیل کیفری خوب با تخصص خیانت در امانت دارید.

قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 بخش جرایم علیه اموال و مالکیت ماده ۶۷۴ این جرم را بدین شرح تعریف نموده است: 
هر گاه اموال منقول یا غیر منقول، یا نوشته ‌هایی از قبیل سفته و چک و قبض و نظایر آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای وکالت یا‌ هر کار با اجرت ‌یا بی اجرت، به کسی داده شده و بنا بر این بوده است که، اشیاء مذکور مسترد شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی که آن اشیاء نزد او ‌بوده آنها را به ضرر مالکین یا متصرفین آنها، استعمال یا تصاحب یا تلف یا مفقود نماید.

مجازات جرم خیانت در امانت 

حبس از ۳ ماه تا یکسال و نیم با استناد به ماده ۶۷۴ و اصلاحی ۱۰۴ سال ۱۳۹۹ قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات

وکیل کارکشته برای جرائم مربوط به مواد مخدر

موضوعات مرتبط با مواد مخدر در قانون از مهمترین جرایم حال حاضر کشور می‌باشد. جرائم مواد مخدر در حال حاضر دیگر فقط به مواد مخدر سنتی که از گیاهان تولید می‌شده، شامل نیست. مواد مخدر جدید صنعتی مانند متادون، کراک و شیشه را نیز شامل می‌شود. در صورت درگیر شدن با جرائم و پرونده‌های مواد مخدر در صورت عدم حضور وکیل کارکشته، متخصص و متبحر ممکن است منجر به مجازات‌های بسیار سنگینی شود.

وکیل کیفری کاربلد برای جرم تهدید

یکی دیگر از عناوین مجرمانه‌ای که در قوانین بدان اشاره شده است جرم تهدید است. اصولا به هنگام درگیری لفظی یا فیزیکی مشاهده می‌شود. طرفین همدیگر را تهدید به قتل، ربودن اموال، تجاوز به ناموس و از بین بردن و آتش زدن مال و اموال می‌کنند. از موارد دیگری که جرم تهدید اتفاق می‌افتد، هنگامی است که شخصی می‌خواهد با زور و تهدید مال و اطلاعات و اسناد و مدارکی را با ترساندن از دیگری اخاذی کند. برای اینکه بتوانید در پرونده های کیفری مرتبط با تهدید موفق شوید حتما از وکلای با تجربه در این زمینه مشاوره بگیرید.

قانون‌گذار در موادی از قانون از جمله مواد ۶۶۸و ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات آن عمل را به‌عنوان جرم تلقی کرده . کسانی را که اقدام به تهدید دیگران کنند طبق قانون مستحق مجازات می‌داند.

موسسه حقوقی خوب در قزوین به شما در یافتن وکیل کیفری کاربلد کمک می کند.

مستند قانونی جرم تهدید:

قانون‌گذار تهدید را در ماده ۶۶۸ و ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات تصریح کرده است بدین شرح که:

ماده ۶۶۸: هر کس با جبر و قهر یا با اکراه و تهدید دیگری را ملزم به دادن نوشته یا سند یا امضاء و یا مهر نماید. سند و نوشته‌ای که متعلق به او‌ یا سپرده به او می‌باشد را از وی بگیرد به حبس از سه ماه تا دو سال و تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

ماده ۶۶۹: هر گاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی و یا به افشاء سری نسبت به خود یا بستگان او نماید. اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد. به مجازات شلاق تا (۷۴) ضربه یا زندان از دو ‌ماه تا دو سال محکوم خواهد شد. که البته باتوجه به قانون کاهش حبس مجازات تعزیری و قابل گذشت بودن این جرایم مجازات آنها به نصف تقلیل یافته است.

وکیل متخصص برای دفاع ورود به عنف و مجازات ورود به عنف

از منظر قانون ورود به عنف بدین معنی  است که وقتی که کسی قصد ورود به ملک غیر را داشته باشد اما موانعی بر سر راهش نیز باشد. برای برداشتن این موانع از راه های غیر معمول و خشونت آمیز استفاده کند مرتکب جرم شده است.

شرط تحقق عنف زمانی است که خشونت و تهدید بر مقاومت مجنی علیه یا مانع آن غلبه داشته باشد. برخی از این مصداق ها عنف واضح و آشکار است مانند زمانی که در و یا پنجره میشکند. اما برخی دیگر از این مصادیق واضح نمیباشد مانند پریدن از روی دیوار و یا گذاشتن اشیایی مثل نردبان جلوی در خانه و ورود غیر عادی به خانه.

مجازات ورود به عنف

در صورتی که شخصی مرتکب جرم ورود به عنف شده باشد مجازات وی از ۶ ماه تا ۳ سال حبس خواهد بود. در صورتی که مرتکبین دو و یا بیشتر از دو نفر باشد و یکی از آنها سلاح در دست داشته باشد به ۱ تا ۶ سال حبس محکوم میشود.

وکیل پایه یک دادگستری جرم سرقت در قزوین

سرقت به معنای ربودن مال غیر (مال شخص دیگر) عمدا می باشد. این می تواند هر جایی در قزوین رخ دهد. می تواند ربودن یک کیف پول در خیابان باشد. و یا طلا و جواهرات گرانبها از خانه و یا حتی بصورت اینترنتی و …، اگر چنین حوادثی برای شما رخ داد، میبایست پیش از هر کاری بدون معطلی با کلانتری محل خود تماس حاصل فرماید. پس از اینکه مال به سرقت رفته توسط ماموران پلیس صورتجلسه و سارق و مضنون پرونده مشخص شد. می توانید از یک وکیل سرقت متخصص و متبحر در قزوین که به تمامی راه های اثبات نمودن جرم مسلط باشد مشاوره دریافت نمایید. یا پرونده خود را برای دفاع به وکیل بسپارید.

قیمت وکیل کیفری در قزوین

در سال‌ های گذشته آمار پرونده در امور کیفری خصوصا در جرایم رایانه ای و ضرب وجرح افزایش فراوانی داشته است.

هر چند عوامل بسیار زیادی باعث این مورد ناپسند اجتماعی موثر هستند. اما باید پذیرفت که این مشکلات ممکن است گریبان گیر افراد زیادی شود.

یکی از مواردی که نمی شود نادیده گرفت این است که پیگیری پرونده کیفری توسط وکیل کیفری متخصص بسیار حائز اهمیت خواهد بود. حتی می‌توان گفت در برخی از پرونده‌ها وجود وکیل نتیجه را دگرگون می کند.

در حال حاضر، افراد که خود به قانون اشراف ندارند و چون پرونده کیفری روند طولانی تری دارد. ترجیح می دهند وکیل کیفری برای پرونده های خود برگزینند.

اما نکته با اهمیت در این زمینه حق الوکاله وکیل کیفری است. طبیعتا برای فردی که خواهان انجام پرونده کیفری در این شرایط اقتصادی و از طرفی به دلایل مختلف قصد سپردن پرونده به وکیل را دارد، هزینه یکی از مهم ترین مسائل است. اما هزینه خود بستگی به عوامل مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

عوامل موثر در تعیین هزینه وکیل کیفری

همانطور که گفتیم عوامل بسیاری زیادی در هزینه وکیل کیفری موثر هستند. باید گفت هر کس براساس خواسته ها و معیارهای خود به انتخاب وکیل متخصص در زمینه مشکل خود می‌پردازد. به طور مثال: ممکن است برای شخص مسافت دوری یا نزدیکی وکیل به محل سکونت خود در اولویت باشد. یا شخصی دیگر، جنسیت وکیل (آقا یا خانم بودن) را مد نظرخود قرار دهد. قاعدتا هر فردی براساس مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، وکیلی که از نظر خود مناسب می بیند را انتخاب نماید. همین موضوعات در میزان هزینه وکیل تعیینی موثر خواهد بود. برخی از مهمترین عوامل در تعیین هزینه وکیل کیفری عبارتند از:

نوع پرونده

پرونده کیفری اعم از حدود،دیات،تعزیرات و... دارای انواع مختلفی است.مثلا تعزیرات اعم از سرقت،تهدید،توهین و...که هر کدام از این پرونده‌ها دارای شرایط و حالات مخصوص به خود می‌باشد. طبیعتا هزینه وکیل کیفری با درجات و مجازات های کمتر نسبت به سایر پرونده های کیفری کمتر می باشد. و قاعدتا پرونده ها با مجازات سنگین تر هزینه بیشتری دارد.

تجربه

قطعا یکی از مهمترین عوامل انتخاب وکیل و نیز تعیین میزان دستمزد وی، تجربه وکیل مدنظراست. هر چه تجربه و سابقه وکیل بالاتر باشد، احتمال پیروزی در پرونده بیشتر است. به همین جهت حق الوکاله وی بالاتر از سایر وکلا خواهد بود.

محل فعالیت

بدون تردید محل دفتر وکیل اعم از این که تهران باشد یا قزوین در میزان هزینه ها موثر است. در مکان گران تر شهر قزوین باشد یا متوسط و میزان کارمندان دفتر و …. در میزان حق الوکاله دریافتی موثر است.

مرحله رسیدگی

یکی دیگر از عوامل در تعیین حق الوکاله مرحله رسیدگی به پرونده است. یعنی ممکن است پرونده در مرحله بدوی، تجدیدنظر خواهی و یا فرجام خواهی باشد. قاعدتا هر مرحله دارای حق الوکاله جداگانه می‌باشد. چون برای هر مرحله باید دادخواست جداگانه تنظیم و ارسال نمود.

آیا هزینه وکیل کیفری مقدار مشخصی دارد؟

از سوالاتی که اکثر موکلین از وکلا دارند آن است آیا حق الوکاله وکیل میزان ثابتی دارد؟

تعرفه وکیل کیفری بدین شرح می باشد:

 • جرایم مستوجب مجازات‌های سلب حیات، قطع عضو، حبس ابد یا تعزیری درجه 1 =حداقل 50 میلیون ریال و حداکثر 2 میلیارد ریال
 • جرایم مستوجب مجازات‌های تعزیری درجه دو و سه =حداقل 30 میلیون ریال و حداکثر 1 میلیارد ریال  
 • دیگر جرایم =حداقل 10 میلیون ریال و حداکثر 500 میلیون ریال
 • (جرایم داخل در صلاحیت رسیدگی دادگاه‌های کیفری دو، نظامی دو و اطفال و نوجوانان )
 • جرایم مستوجب مجازاتهای حدود، دیات، تعزیر درجه 4 و 5=حداقل 10 میلیون ریال و حداکثر 500 میلیون ریال 
 • جرایم مستوجب مجازات‌های تعزیری درجه 6=حداقل 5 میلیون ریال و حداکثر 300 میلیون ریال
 • دیگر جرایم حداقل 2 میلیون ریال و حداکثر 200 میلیون ریال
 • اعتراض به قرارهای قابل اعتراض دادسرا=حداقل 1 میلیون ریال و حداکثر 150 میلیون ریال 
 • فرجام خواهی کیفری، تقاضای اعاده دادرسی و تقاضای اعمال ماده 477 آیین دادرسی کیفری =حداقل 2 میلیون ریال و حداکثر 200 میلیون ریال 
 • دعاوی که فقط وکلای تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری می توانند در آنها قبول وکالت کنند=حداقل 50 میلیون ریال و حداکثر 500 میلیون ریال
 • فرایند تحقیق در دادسرا اعم از دادسرای عمومی و انقلاب، دادسرای نظامی و سایر دادسراها=پنجاه درصد کل حق الوکاله 
 • فرایند تحقیق در دادگاه بدوی سی در صد کل حق الوکاله
 • فرایند تحقیق در دادگاه تجدیدنظربیست درصد کل حق الوکاله

تعیین دقیق میزان حق الوکاله وکیل کیفری پس از انجام مشاوره تخصصی و نیز بررسی دقیق پرونده با توافق طرفین مشخص می شود.این قیمت می تواند از تعرفه قانونی بیشتر و یا کمتر باشد. بنابراین، هر وکیل با توجه به تجربه و تخصص خود و نیز معیارهایی که برای خود قائل است، شرایط پرونده و میزان رفت و آمدی که برای گرفتن دادنامه باید انجام دهد، حق الوکاله خود را اعلام می‌نماید.